Krav Maga PuławyStowarzyszenie Krav Maga Polska

Krav Maga

Krav Maga opiera się na samoobronie – szeregu prostych technik, których celem jest obrona własna przed atakiem napastnika z użyciem różnego rodzaju broni bądź bez niej oraz w różnych warunkach: na stojąco, na leżąco, w tłumie lub w pojedynkę. Tutaj celem nadrzędnym jest jak najszybsza i najbardziej efektywna reakcja w jak najkrótszym czasie i przy użyciu minimalnej ilości ruchów. Stąd zastosowanie mają odruchy obronne każdego człowieka wobec agresora, takie jak uderzenia, pchnięcia, bloki, dźwignie, kopnięcia we wrażliwe strefy: krocza, gardła, oczu, splotu słonecznego oraz bardziej zaawansowane kontrataki, w których adept Krav Magi z czasem nabiera doświadczenia.

Trenując Krav Magę masz szansę przewidzieć niebezpieczną sytuację, rozpoznać zagrożenie, zareagować na nie w odpowiedni sposób oraz wyjść zwycięsko z opresji działając w silnym stresie, ale z przytomnym umysłem. Szkoląc się w tym systemie, z czasem nauczysz się nie bać uderzać we wrażliwe strefy napastnika, przyjąć zdecydowaną postawę, walczyć wręcz i wycofywać, kiedy trzeba. Zaawansowana walka wręcz pozwala na wykorzystanie mieszanych technik, uników czy zapasów, by pozbyć się zagrożenia zdrowia lub życia. Najistotniejsza jest jednak szybka reakcja na zagrożenie w rzeczywistej sytuacji i na tym skupiają się nasze zajęcia.

Krav Maga to bardzo logiczny system, nie zawierający zbędnych elementów, skupiający się na praktycznym zastosowaniu i realnej walce. Jednocześnie czerpie z bardziej znanych dobrodziejstw swoich pokrewnych dziedzin: Judo, Boksu, Brazylijskiego Jiu Jitsu, Kick-boxingu czy Muai Thai. Ucząc się technik Krav Maga, uczestnik zajęć ćwiczy jednocześnie najbardziej skuteczne elementy pozostałych sztuk walki, przez co nabywa niezwykłej pewności siebie oraz rozwija się nie tylko fizycznie, ale i duchowo.

Bez wątpienia Krav Maga jest systemem doskonałym dla każdego – operuje na prostych, acz skutecznych zasadach i dopasowuje się do potrzeb trenujących, rozwijając się wraz z nimi i odpowiadając na wszelkie zagrożenia we współczesnym świecie. Każdy, kto trenuje z nami, przestaje bać się sytuacji, gdy stanie się celem zaczepki ze strony grupy napastników, ataku agresora z nożem, pałką, bejsbolem lub pistoletem.

Instruktor pokazuje, jakie zastosowanie mają kopnięcia wysokie, niskie, kolanem, stopą czy uderzenia pięściami, łokciami, otwartymi dłońmi, a nawet głową. Jednocześnie Krav Maga umożliwia wykorzystanie w obronie wszelkich dostępnych narzędzi i przedmiotów codziennego użytku, jakie akurat mamy przy sobie w czasie próby ataku: torby, kluczy, butelki z wodą. Dzięki Krav Madze można nie tylko nauczyć się prawidłowo reagować na zagrożenie, ale także aktywnie spędzić czas, poznać pozytywnych ludzi, zarazić się pasją sportu, nauczyć się technik na bardzo wysokim poziomie zaawansowania, zbudować lepsze ciało i kondycję, zyskać refleks i siłę umysłu.

Krav Maga to nie tylko poczucie bezpieczeństwa i zdrowie, ale też hobby, które staje się pasją na całe życie i drogą dla każdego, kto ją trenuje. Ona wciąga na całego.