Krav Maga PuławyStowarzyszenie Krav Maga Polska

Jak uczymy

Krav Maga to system uniwersalny – nieważne, ile masz lat, jakiej jesteś płci, jaką masz kondycję fizyczną i gabaryty. Nasi instruktorzy wezmą pod swoje skrzydła każdego, kto będzie chciał spróbować swoich sił podczas treningów i zgłębić filozofię Krav Maga. Profesjonalni trenerzy nauczający w sekcjach Stowarzyszenia Krav Maga Polska organizują treningi, dostosowując je do różnorodnych potrzeb osób trenujących w sekcji. Grupy treningowe są mieszane, co pozwala zdobyć dodatkową wiedzę od osób ćwiczących dłużej, a ponadto buduje większy realizm symulowanych sytuacji – wszak w warunkach zagrożenia możemy spotkać się z osobami o różnych stopniach zaawansowania w walce i różnej budowie ciała, co niejednokrotnie decyduje o przewadze.

Metody nauczania Krav Maga obejmują program techniczny samoobrony i walki wręcz zgodnie z zasadami ustalonymi przez EFKM i SKMP, zawierają również ćwiczenia siłowe, kondycyjne,  wzmacniające i rozciągające, dzięki którym łatwo zauważyć progres w wytrzymałości i elastyczności własnego ciała. Krav Maga stawia przede wszystkim na zasady bezpieczeństwa i reagowanie na sytuacje zagrożenia, jednak nie pozostaje obojętna na samorozwój jej członków. Techniki Krav Maga są stale dopracowywane, a okazjonalne treningi prowadzone przez innych instruktorów bądź trenerów różnorodnych sztuk walk wnoszą wiele do nauki systemu Krav Maga i ubogacają wiedzę na jej temat. Ćwiczenia są wykonywane i utrwalane nie tylko w parach, lecz również w większych grupach. Ponadto wprowadzane są walki sparingowe, a wszystko odbywa się z naciskiem na zadaniowość i sytuacyjność – wykorzystanie wyuczonych technik w konkretnych sytuacjach.

Na naszych treningach pamięta się przede wszystkim o szacunku wobec osób współtrenujących – wszelkie niedozwolone zachowania są szybko duszone w zarodku przez prowadzących, co pozwala budować i wzmacniać poczucie solidarności oraz respektu wobec każdego uczestnika zajęć Krav Magi. Najważniejsza jest zasada: bezpieczeństwo ponad wszystko. Mimo, że stosowane są różne metody walki i obrony, wszystkie ćwiczenia wykonuje się z najwyższą kontrolą, by nie ucierpiał żaden z trenujących. Zadanie to ułatwia specjalistyczny sprzęt: ochraniacze i suspensory na krocze, ochraniacze goleni i śródstopia, ochraniacze na zęby czy kolana. Podczas treningów Krav Magi można stosować szeroką gamę ochraniaczy zgodnie ze swoimi potrzebami, ze względu na przebyte urazy czy po prostu osiągalny próg bólu. Są one dostępne na wszystkie wrażliwe części ciała i mają praktyczne zastosowanie w sytuacji zagrożenia. By ubogacić treningi, instruktorzy poszczególnych sekcji używają także różnych przyrządów treningowych: od tarcz i worków treningowych, poprzez atrapy broni palnej, po noże czy pałki treningowe, co pozwala lepiej przygotować się do ewentualnego niebezpieczeństwa.

Nie powinieneś zastanawiać się czy jest to sport dla Ciebie, nawet jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z tego typu dyscyplinami. Szybko przekonasz się, że Krav Maga jest dla każdego i przynosi mnóstwo satysfakcji, a w miarę upływu czasu daje większe poczucie pewności siebie.